• tak1.jpeg
  • tak18.jpeg
  • tak19.jpeg
  • tak20.jpeg

У уторак, 07.02.2023. године у Палати Србија, Министарство информисања и телекомуникација Републике Србије одржало је конференцију „Дан безбедног интернета 2023“ поводом обележавања Међународног дана безбедног интернета.

Представници наше школе на конференцији били су ученици петог и шестог разреда, директор школе, педагог и наставници чланови Тима за заштиту од дискриминације, насиља, злостављања и занемаривања.

Међународни дан безбедног интернета има за циљ да подигне

свест целокупног друштва о опасностима и постојећим проблемима који вребају на интернету, посебно када су у питању деца и млади, а обележава се широм света у преко 180 држава.

Након свечаног отварања конференције и уводног обраћања званичника, за ученике је организовано предавање на тему безбедност деце на интернету, наградни квиз и дружење са инфлуенсерима, док су директор школе, педагог и наставници представници Тима за заштиту од дискриминације, насиља, злостављања и занемаривања присуствовали стручном делу конференције који се бавио следећим темама: први кораци деце у дигиталном свету, насиље и говор мржње на интернету и утицај интернета на ментално здравље младих.